Jak poprawić angielski w 1 miesiąc

Jak poprawić angielski w 1 miesiąc

Dla większości z nas zdobywanie umiejętności językowych oznacza długi okres nauki, wiele godzin spędzonych w szkolnej ławce i ogromny wysiłek. Ale, prawdę mówiąc, nie musi to tak wyglądać. Poprzez włączenie języka angielskiego w Twoje codzienne życie i systematyczność działań, możesz wyraźnie poprawić swoje umiejętności językowe już w ciągu jednego miesiąca – podajemy Ci 5 kroków, o których warto jest pamiętać.

Krok 1.
Ucz się angielskiego, który jest użyteczny w Twoim codziennym życiu.
Badania naukowe wykazały, iż zaledwie 300 słów stanowi około 65% naszej codziennej komunikacji w języku angielskim. Rozumienie pozostałych słów łapiemy z kontekstu, co oznacza, iż nie trzeba być biegłym we wszystkich dziedzinach języka, aby skutecznie się komunikować. Twoje codzienne konwersacje w języku angielskim z pewnością obejmują tylko wybraną grupę tematów, więc dobrze byłoby stać się ekspertem właśnie w obszarach kluczowych dla Ciebie – niezależnie, czy to jest angielski biznesowy, dyskusje o sporcie, czy po prostu codzienne pogawędki.
Postaw sobie cele zgodne ze schematem SMART, czyli tzw. SPRYTNE CELE
Specific – określone
Measurable – mierzalne
Ambitious – ambitne
Realistic – realne
Time oriented – określone czasowo

Krok 2.
Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!
Czytaj artykuły, książki zgodne z Twoimi zainteresowaniami przynajmniej przez godzinę dziennie.CODZIENNIE! Najlepiej publikacje, które normalnie czytałbyś po polsku – dzięki skupieniu się na obszarach zgodnych z Twoimi zainteresowaniami, nie zabraknie Ci motywacji w procesie nauki. Nie przejmuj się, jeżeli początkowo zrozumiesz zaledwie około 30% czytanego tekstu. Choć z pewnością brzmi to frustrująco, nie poddawaj się a zobaczysz, iż Twoje rozumienie zwiększy się gwałtownie w ciągu kilku tygodni, jeżeli tylko będziesz konsekwentny. Nie próbuj uczyć się na pamięć wszystkich nowych słówek, dzięki systematyczności w czytaniu najpierw zapamiętasz powtarzające się słowa klucze, a z czasem Twój zasób słownictwa automatycznie się rozszerzy. Polecamy używanie słownika Collins on line (http://www.collinsdictionary.com/dictionary/english), ponieważ umożliwia on szybkie tłumaczenie słów, a także można odsłuchać prawidłową wymowę.

Krok 3.
Zamień czas dojazdów na czas nauki.
Słuchaj angielskiego tak często, jak tylko dasz radę – brak czasu nie jest wymówką. Pomyśl ile czasu spędzasz codziennie w drodze do pracy lub szkoły – jadąc, idąc, czy czekając. Zamień ten czas na czas nauki. Jeżeli zazwyczaj w drodze do pracy/szkoły czytasz książkę po polsku, zacznij czytać po angielsku; jeżeli wolisz słuchać, kup anglojęzyczny audiobook i słuchaj w MP3 lub prowadząc samochód. Jeżeli nie lubisz audiobooków, spróbuj słuchać anglojęzycznego radia on line (np. BBC). Przypominamy – nie musisz rozumieć wszystkiego, najważniejsze jest korzystanie ze źródeł, które oferują tematykę zgodną z Twoimi zainteresowaniami.

Krok 4.
Rozmawiaj z native speaker’ami.
Najlepszą drogą, aby brzmieć naturalnie podczas rozmowy, jest jak najczęstsze korzystanie z okazji do konwersacji z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym. Korzystaj z każdej okazji – uczęszczaj na spotkania językowe odbywające się w Twojej okolicy i bądź na nich aktywny. Uczestnictwo w tego typu spotkaniach to doskonała okazja do bezpłatnych konwersacji z native speakerami.
Korzystaj z wszystkich możliwości, aby praktykować konwersacje w języku angielskim!

Krok 5.
Myśl i rozwijaj marzenia w języku angielskim.
Nie możesz kontrolować snów, ale z pewnością możesz kontrolować język, w którym myślisz i snujesz marzenia. Zapewne brzmi to dosyć dziwnie w pierwszym momencie i wydaje się niepotrzebne, ale przecież najważniejsze jest podjęcie wysiłku poświęcania każdej 'wolnej’ chwili na praktykowanie języka angielskiego – to jest najlepsza droga do sukcesu!
Pamiętaj, sukces zależy od Twojej wytrwałości i konsekwencji. Jeżeli skorzystasz z powyższych rad, zauważysz niewiarygodny postęp w poprawie umiejętności językowych!

Zapraszamy serdecznie do udziału w Programie Just Speak – dzięki intensywnym konwersacjom z English native speakers gwarantujemy, że szybko i skutecznie poprawisz swoje umiejętności językowe, a także powrócisz zmotywowany do dalszego kontynuowania doskonalenia angielskiego.

Intensywny, skuteczny, zindywidualizowany kurs angielskiego –  sprawdź czy to możliwe?

Potrzebujesz ekspresowo poprawić swoje umiejętności językowe?
Chętnie Ci pomożemy 😎 

Wybierz dla siebie Program Tygodniowy  lub  Program Weekend ?